تماس با ما :32264085_034        email:shahrsazi@kermancity.ir

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری با آموزش و پرورش استان کرمان

 انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری با آموزش و پرورش استان کرمان

 

 

طی نشستی با حضور رییس و اعضای شورای شهر، شهردار، مدیرکل آموزش و پرورش و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش، تفاهم نامه همکاری بین شهرداری و آموزش و پرورش استان جهت ایجاد زمینه‌ی مشارکت بین این دو نهاد منعقد گردید.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، رییس شورای شهر کرمان با اشاره به این که آموزش و پرورش جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارد، گفت: یک رابطه قوی بین نهاد آموزش و پرورش و آحاد جامعه وجود دارد و برنامه ریزی و سرمایه گذاری در آموزش و پرورش می تواند آینده کشور را رقم بزند.

محمد فرشاد با بیان اینکه آموزش و پرورش بیش از هر نهاد دیگری در زمینه خدمات با شهرداری ارتباط دارد، افزود: این دو نهاد می توانند از ظرفیت های یکدیگر در راستای ارتقای حوزه کاری خود استفاده نمایند و تعامل زیادی باهم داشته باشند.

وی ادامه داد: با رویکرد فرهنگی شورای شهر و شهرداری، مایل هستیم که هر آنچه در توان داریم برای خدمات رسانی به این نهاد انجام دهیم و در این راستا ظرفیت های موجود شناسایی شده و طی تفاهم نامه ای در اختیار شهروندان قرار گیرد.

فرشاد تصریح کرد: در واقع هنر این است که از ظرفیت های موجود در جامعه استفاده‌ی بهینه شود

وی گفت:خوشبختانه اقدامات خوبی توسط کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان و کمیسیون اجتماعی و جوانان شورا در زمینه های فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته است و امیدواریم که انعقاد این تفاهم نامه سرآغازی برای همکاری های بهتر و بیشتر بین این دو نهاد باشد.

شهردار کرمان نیز در این نشست گفت: به ایجاد زمینه ای جهت ایجاد توسعه در شهر کرمان علاقه مند هستم تا بتوانیم در مسیر رشد و توسعه شهر کرمان گام برداریم.

سید مهران عالم زاده افزود: شهر کرمان نیاز به یک توسعه‌ی متوازن دارد که این امر می طلبد که با همه ارگان ها و نهادها تعامل داشته باشیم تا بتوانیم از طریق  تعامل با همه دستگاه ها در زمینه‌های مختلف از جمله عمرانی، خدماتی و به ویژه فرهنگی و اجتماعی توسعه قابل قبولی داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم مسیر توسعه را بپیماییم، لازمه آن عبور از مسیر تعلیم و تربیت است و اهمیت دادن به حوزه آموزش و پرورش می تواند باعث توسعه و تعالی جامعه شود.

عالم زاده با اشاره به اینکه آموزش و پرورش بیشترین ظرفیت را در حوزه های اجتماعی و نیروری انسانی دارد، تصریح کرد: شهرداری می تواند از این ظرفیت در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی استفاده کند.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت مشترک این دو دستگاه و پتانسیل های موجود در همه حوزه ها استفاده کنیم و این تفاهم نامه زمینه تعامل مشترک بین این دو نهاد را فراهم نماید.

زهرا ایرانمنش،رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورای شهر نیز در این نشست با بیان اینکه در دوره های قبلی در زمینه‌ی انعقاد و اجرای تفاهم نامه  و همکاری های دوجانبه بین شورای شهر و آموزش و پرورش اقدامات موثری صورت نگرفته است، گفت: خدا را شاکریم که در این دوره تفاهم نامه همکاری بین دو نهاد شهرداری و آموزش و پرورش منعقد شد.

وی ابراز امیدواری کرد انعقاد این تفاهم نامه، گامی موثر در زمینه‌ی توسعه فرهنگی و همکاری دوجانبه بین شهرداری و آموزش و پرورش در زمینه های مختلف باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این نشست ضمن تشکر از تعامل خوب شهرداری با آموزش و پرورش، گفت: خوشبختانه شهردار کرمان نگاه خوب و مثبتی نسبت به مسایل فرهنگی دارد.

احمد اسکندری نسب افزود: اعتقاد ما بر این است که نظام تعلیم و تربیت به گونه ای عمل کند که مدرسه به جایگاهی تحت عنوان کانون تربیت محله تبدیل شود و در راستای تربیت شهروندانی خلاق و مسئولیت پذیر تلاش کند.

وی رویکرد فرهنگی شورای شهر و شهردار را یک فرصت طلایی برای مجموعه آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: در واقع یکی از اهداف اساسی نظام آموزش و پرورش، تربیت شهروندان مسئول است.

گفتنی است در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش استان کرمان با شهرداری با حضور رییس و اعضای شورای شهر، شهردار، جمعی از مدیران شهرداری، مدیرکل آموزش و پرورش و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش به منظور توسعه همکاری دوجانبه و ایجاد زمینه مشارکت بین این دو نهاد منعقد گردید.

 

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
چهارشنبه, 16 مرداد 1398 08:59
   خبری خوش از شهرداری کرمان : با پیگیریهای معاونت معماری و شهرسازی ادامه روند...
یکشنبه, 16 تیر 1398 07:17
 همکاری شهرداری کرمان در برپایی یادواره شهدای کارگر استان     شهردار کرمان در...
شنبه, 01 تیر 1398 02:40
‍ مهندس مریم ایلاقی معاون معماری و شهر سازی شهرداری کرمان : به زودی...
پنج شنبه, 30 خرداد 1398 03:01
‍ همکاری های مشترک شهرداری های کرمان و تهران در حوزه شهر دوستدار کودک...
یکشنبه, 26 خرداد 1398 02:10
نشست هم اندیشی پیرامون موضوعات مشترک مدارس غیردولتی و مدیریت شهری      نشست...
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 06:22
 انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری با آموزش و پرورش استان کرمان     طی...
یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 05:52
عضویت شهرداری کرمان در کمیته «ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری» سی و چهارمین...
دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 02:44
معاون معماری و شهرسازی شهردار کرمان خبر داد: افزایش مدت اعتبار یک ساله پروانه...
شنبه, 31 فروردين 1398 11:09
میلاد دوازدهمین گل بوستان امامت و ولایت ، امام عصر (عج) مبارک باد  ...
پنج شنبه, 29 فروردين 1398 05:28
گزارش عملکرد کمیسیون ماده 100 در اسفندماه سال 97   رییس اداره کمیسیون های...
پنج شنبه, 29 فروردين 1398 02:53
شهردار کرمان در جلسه بازآفريني شهري مطرح کرد: بسته پيشنهادي ضوابط تشويقي ساخت وساز...
سه شنبه, 28 اسفند 1397 04:06
  یا مقلب القلوب و الابصار             یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و...

معرفی زیر مجموعه ها

  کمیسیون ماده پنج
  مدیریت طرح تفصیلی
  دبیرخانه کمیسیون ماده صد

معرفی معاون

سرکار خانم مهندس ایلاقی حسینی

معاونت شهرسازی و معماری

شهرداری کرمان